Dywan do brązowych mebli

Opublikowane: 2021-05-24

Jaki dywan do brązowych mebli?

Po latach zachwytu nad białymi, lekkimi w formie meblami do łask wracają aranżacje wnętrz inspirowane kolorami natury. Nie tylko w stylu klasycznym, kolonialnym czy rustykalnym, ale także nowoczesnym, barwy ziemi stanowią podstawę wystroju wnętrz. Brązy nie jedno mają imię i to im trzeba przyznać, że sprawdzają się jako ponadczasowy element aranżacji, szczególnie takich pomieszczeń jak gabinety, salony, sypialnie. Mimo tego, że wydawałoby się, iż meble w odcieniach ziemi zawsze dobrze się prezentują, to niestety, bywa tak, że niefortunnie dobrane dodatki dekoracyjne zupełnie zepsują aranżację. Choćby taki dywan do brązowych mebli. Powinien spajać cały projekt, ale źle dobrany zaburza proporcje, wprowadza chaos, przytłacza, zamiast tworzyć atmosferę przytulności i zamiast elegancji w dobrym stylu otrzymujemy efekt kiczu.

Jaki dywan będzie pasował do brązowych mebli?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż kluczem do zaaranżowania udanego wystroju jest dobre zgranie całości. Musimy wiec wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia, kolor ścian, wybarwienie mebli, materiał i kolor podłogi, oświetlenie i własne poczucie estetyki (nie zawsze to, co podoba się sąsiadowi, będzie odpowiadało naszemu gustowi). Pamiętajmy także o tym, że dywan do brązowych mebli nie tylko stanowi element wystroju, ale pełni także dodatkowe funkcje: tłumi hałasy, izoluje od chłodu podłoża, chroni podłogę przed zniszczeniem.

Czy dywan w tym samym kolorze, co meble jest dobrym wyborem?

Z pewnością nie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, ponieważ całość będzie wyglądała przygnębiająco. We wnętrzach o dużym metrażu możemy pokusić się o dywan w takim samym kolorze, ale zdecydowanie lepiej w zestawieniu monochromatycznym wyglądają różne odcienie koloru bazowego. (ale nie więcej niż 2-3.) Ciemne meble – dywan w jaśniejszym odcieniu. Jasne brązy mebli – ciemniejszy dywan. Jasny dywan optycznie powiększy pomieszczenie, ciemny – pomniejszy. Przy wyborze dywanu do brązowych mebli należy pamiętać, że liczy się nie tylko kolor dywanu, ale także jego faktura. Jeśli np. brązowa kanapa ma bogatą fakturę lub meble mają wyraźnie zarysowane słoje, wybieramy dywany proste, gładkie.

Dywany we wzory sprawdzą się w towarzystwie umeblowania „cięższego” (kolonialnego). Dobrym wyborem będą dywany orientalne, stylizowane na perskie, które nadadzą wnętrzu lekkości. Również marokańska koniczyna obecnie bardzo popularny wzór dekoracyjny sprawdzi się jako wzór dywanów w aranżacji klasycznej czy rustykalnej wnętrz. Oczywiście w wystroju tego typu najlepiej prezentują się dywany wełniane, ale współcześnie produkowane dywany syntetyczne z powodzeniem zastępują naturalne tkaniny. Dywany wełniane to elegancja sama w sobie, ale sztuczne są np. łatwiejsze w utrzymaniu czystości i o wiele tańsze, a ich wybór jest ogromny.

Czy do brązowej kanapy tylko dywany w odcieniach ziemi?

Jeżeli urządzamy sypialnię, salon czy gabinet w stylu nowoczesnym, ale stawiamy na brązowe meble, dywany w żywych kolorach stworzą niebanalną aranżację. Wybierając dywan, pamiętajmy, że powinien on ożywić i ocieplić pomieszczenie. Nie powinien go zdominować ani niknąć we wnętrzu Zatem nie tylko dywany kremowe, beżowe czy w kolorze rdzy, ale czerwone, żółte, a nawet niebieskie. Jeśli jednak nie czujemy się zbyt pewnie jako projektanci wystroju wnętrz, możemy posiłkować się różnymi poradnikami zamieszczonymi na stronach internetowych (pomieszczenie to nie tylko ściany i meble), lepiej trzymać się tej samej tonacji barwnej bazując na 2-3 odcieniach lub powierzyć aranżację profesjonalistom.

Niełatwo jest zaplanować wystrój wnętrza, by było piękne, funkcjonalne i posiadało to „coś”. Tworzymy aranżację dla siebie i rodziny i to nam ma ona odpowiadać. Tego się trzymajmy. Nie rezygnujmy z dywanów do brązowych mebli. Tworzą przytulną atmosferę i odpowiednio dobrane są ciekawym dodatkiem dekoracyjnym. Wystarczy zapoznać się z ofertą naszego sklepu z dywanami, by znaleźć ten idealny do brązowych mebli i Twoich oczekiwa

Zobacz również