Gdzie kupować dywany?

Opublikowane: 2021-03-22

Jeszcze kilka wieków temu dywany traktowane były jako wyjątkowy i cenny towar, pamiątka z dalekich podróży i wyznacznik statusu społecznego. Te dekoracyjne tkaniny zdobiły królewskie pałace, magnackie dwory i biskupie rezydencje. Wieszano je na ścianach, rozkładano na podłogach. Wykonywane z naturalnej przędzy (wełniana, bawełniana, jedwabna), ręcznie tkane, naturalnie barwione, posiadające oryginalne wzory dywany traktowane były jak dzieła sztuki (bo takowe były) i budziły powszechny zachwyt. Zachowane do dziś, stanowią cenne eksponaty muzealnicze. Dzisiaj nadal ręcznie tkane dywany stanowią ekskluzywny towar. Nadal najpiękniejsze z nich pochodzą z Iranu (za kolebkę dywanów uważa się Persję, dzisiejszy Iran) i Turcji. Ale dołączyły do nich także dywany tkane w Maroko czy na Półwyspie Bałkańskim. O tym, że dywany pełniły nie tylko rolę dekoracyjną, ale podkreślały rangę ważnych wydarzeń, spotkań itp. świadczy fakt, że do dzisiaj są do tej funkcji wykorzystywane. Bez czerwonego dywanu nie może obyć się Oskarowa gala ani żadna oficjalna wizyta dygnitarzy.

Dywany geometryczne

Czy dzisiaj równie trudno jak kilka wieków temu zostać właścicielem tkackiego arcydzieła? Z pewnością nie musimy udawać się w daleką podróż, by kupić dywan (swoją drogą, dlaczego nie?). Nie musimy także wydawać na nie bajońskich sum, chociaż niektóre naprawdę sporo kosztują. Mimo, że na ręcznie tkane kobierce nie każdy sobie może pozwolić, to pięknym dywanem może pochwalić się w zasadzie każdy z nas. Sztuczne włókna i produkcja maszynowa obniżyły znacząco koszty produkcji, znacznie wzrosła także jakość i estetyka współcześnie tkanych dywanów. Do tego różnorodność rozmiarów, kształtów, wzorów i kolorów oraz miejsc, gdzie dywany możemy nabyć sprawiły, że stały się one towarem ogólnie dostępnym i na każdą kieszeń. Ale wraz z dostępnością pojawił się problem:

Gdzie najlepiej kupować dywany?


Niby to oczywiste, bo odpowiedź nasuwa się sama – w sklepie. Dywan możemy nabyć niemal w każdym markecie budowlanym, sklepie z wyposażeniem wnętrz, tzw. „sieciówkach” i zwykłych sklepach. Nie brakuje także sklepów internetowych z dywanami. Zakupy w każdym z nich mają swoje wady i zalety. W punktach stacjonarnych możemy towar obejrzeć, dotknąć, ale nie w każdej miejscowości sklep z dywanami istnieje. Wizyta w sklepie pochłania czas, którego zwykle nam brakuje, nie zawsze pasują nam godziny otwarcia, a i asortyment bywa ograniczony. Dlatego dobrym wyborem okazują się zakupy online. Warunek – kupujmy u sprawdzonych sprzedawców internetowych.

Nowoczesne dywany

Gdzie kupić ładny, nowoczesny i tani dywan?

Sklepy internetowe z dywanami wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. W swojej ofercie posiadają produkty tak różnorodne, że każdy bez problemu znajdzie dywan jakiego potrzebuje. Ekskluzywne i tanie, orientalne, tradycyjne i nowoczesne, małe i duże, do salonu i pokoju dziecięcego – wystarczy tylko wybrać dobrego sprzedawcę. Takiego, który posiada rzetelną opinię, współpracuje ze sprawdzonymi producentami dywanów, nie ogranicza się do jednego, ma bogatą ofertę, dobrze skatalogowane i opisane produkty, który prowadzi doradztwo online, gwarantuje przyjęcie reklamacji i fachową obsługę kurierską. Wybieraj sklepy, które podają swój adres i numer telefonu do kontakty (warto przed zakupami sprawdzić, czy takowy istnieje). Należy pamiętać o tym, że uczciwy sprzedawca nie wymaga podawania wrażliwych danych.

Sklepy internetowe mają tę zaletę, że zakupów dokonasz o każdej porze dnia i nocy. Możesz przebierać i wybierać w dywanach bez krzywych spojrzeń sprzedawcy. Śledzić promocje i wyprzedaże. Porównywać. “Polować na perełki”. W dobrze zaopatrzonych sklepach online kupisz zarówno dywany z naturalnych tkanin jak i materiałów syntetycznych. Sprzedawca może dla Ciebie sprowadzić dywan o niestandardowych wymiarach, kształcie, kolorze. Jedynie, czego nie może zaoferować to dywanu latającego, ten jest od dawna własnością Aladyna. Pozostałe wymogi są do zrealizowania. Renomowany sklep internetowy z dywanami jest w zasięgu „kliknięcia myszką”. Pora wybrać się na zakupy! Zapraszamy do Carpeto. Do biura, domu, mieszkania – u nas znajdziesz swój wymarzony dywan.

Zobacz również