Darmowy zwrot w ciągu 100 dni
Wysyłka w 24h
Bezpłatna przesyłka od 299 zł
Tryb offline

Dywany w kratę

Filtry

Filtry

1 wybrany filtr
Rozmiar: 120 x 180 cm

Dywany w kratkę - jaki dają efekt?

Dywany w kratkę dają szansę na uzyskanie niesamowitego efektu wizualnego i robią furorę we współczesnych wnętrzach. Trzeba jednak pamiętać, że każdą ozdobę z tak intensywnym wzorem należy wprowadzać do mieszkania z pewnym umiarem i rozwagą. W innym przypadku ryzykujemy powstaniem “aranżacyjnego chaosu”.

Dywan w kratkę przewija się w wystroju wnętrz od wieków, przyjmując różne formy i kolorystykę. W tej kategorii znajdziesz więc produkty od intensywnych i wielobarwnych, po jednolite i subtelne.

Zależnie od modelu, dywan w kratę może wprowadzić do pomieszczenia:

  • elegancję w stylu brytyjskim - dywany w subtelną, jednolitą pepitkę,
  • klimat domowego ogniska - model w szkocką kratę, tworzącą symetryczne pasy o różnej grubości i kolorze,
  • minimalizm i nowoczesność - dywan w kratkę nowoczesny, dwukolorowy lub wykorzystujący ten sam kolor w różnych odcieniach,
  • eklektycznej energii - produkt z kratą i motywami geometrycznymi, łączący w sobie wiele kontrastujących barw.

Z czym komponować dywany w kratkę?

Dywany w kratę pięknie prezentują się w aranżacjach w stylu rustykalnym, francuskim, angielskim i coraz częściej skandynawskim (zwłaszcza w wersji dwukolorowej lub czarno-białej). Wyrazista krata dobrze komponuje się z innymi motywami, zwłaszcza ze wzorami geometrycznymi i kwiatowymi, choć wymaga to nieco namysłu. Ważne, aby nadmiarem nie przytłoczyć wnętrza.

Jeśli chodzi o najłatwiejsze połączenia, dywan w kratkę najprościej zestawić z jednobarwnym tłem lub połączyć z kratą mniejszą i większą o podobnej kolorystyce. Wyjątkiem są aranżacje eklektyczne, gdzie z powodzeniem możemy stosować odważne połączenia różnych kolorów i wielkości krat, np. na poduszkach, obiciu fotela, czy na ścianie.

W przypadku czarno-białego dywanu w kratkę warto zadbać o kolorowe dodatki, np. w odcieniu żywej czerwieni, błękitu lub zieleni.

Sprawdź rekomendowane kategorie