100 dni na darmowy zwrot
Wysyłka maksymalnie do 48h (dni robocze)
Bezpłatna przesyłka od 299 zł
Tryb offline

Wybrana kombinacja filtrów nie zwróciła żadnych wyników. Spróbuj ponownie, używając innego zestawu filtrów.

Dywany w kratę

Przepraszamy!

Nie znaleziono produktów pasujących do Twojego zapytania.

Wpisz inną frazę i spróbuj ponownie!

Dywany w kratkę

Dywany w kratkę dają szansę na uzyskanie niesamowitego efektu wizualnego i robią furorę we współczesnych wnętrzach. Trzeba jednak pamiętać, że każdą ozdobę z tak intensywnym wzorem należy wprowadzać do mieszkania z pewnym umiarem i rozwagą. W innym przypadku ryzykujemy powstaniem “aranżacyjnego chaosu”.

Dywan w kratkę przewija się w wystroju wnętrz od wieków, przyjmując różne formy i kolorystykę. W tej kategorii znajdziesz więc produkty od intensywnych i wielobarwnych, po jednolite i subtelne. Zależnie od modelu, dywan w kratę może wprowadzić do pomieszczenia:

  • elegancję w stylu brytyjskim - dywan w subtelną, jednolitą pepitkę,
  • klimat domowego ogniska - model w szkocką kratę, tworzącą symetryczne pasy o różnej grubości i kolorze,
  • minimalizm i nowoczesność - dywan w kratkę nowoczesny, dwukolorowy lub wykorzystujący ten sam kolor w różnych odcieniach,
  • eklektycznej energii - produkt z kratą i motywami geometrycznymi, łączący w sobie wiele kontrastujących barw.

Z czym komponować dywany w kratkę?

Dywany w kratę pięknie prezentują się w aranżacjach w stylu rustykalnym, francuskim, angielskim i coraz częściej skandynawskim (zwłaszcza w wersji dwukolorowej lub czarno-białej). Wyrazista krata dobrze komponuje się z innymi motywami, zwłaszcza ze wzorami geometrycznymi i kwiatowymi, choć wymaga to nieco namysłu. Ważne, aby nadmiarem nie przytłoczyć wnętrza.

Jeśli chodzi o najłatwiejsze połączenia, dywan w kratkę najprościej zestawić z jednobarwnym tłem lub połączyć z kratą mniejszą i większą o podobnej kolorystyce. Wyjątkiem są aranżacje eklektyczne, gdzie z powodzeniem możemy stosować odważne połączenia różnych kolorów i wielkości krat, np. na poduszkach, obiciu fotela, czy na ścianie.

W przypadku czarno-białego dywanu w kratkę warto zadbać o kolorowe dodatki, np. w odcieniu żywej czerwieni, błękitu lub zieleni.

Sprawdź rekomendowane kategorie