Darmowy zwrot w ciągu 100 dni
Ekspresowa dostawa
Bezpłatna przesyłka od 299 zł
Tryb offline

Dywany boho

Dywan boho z frędzlami - artystyczny dywan do każdego wnętrza

Utrzymane w eklektyzmie dywany boho łączą w sobie naturalność, wygodę oraz swobodę w doborze wzorów, faktur i materiałów. We wnętrzach w utrzymanych w stylistyce boho zabytkowe i tradycyjne meble stykają się z nowoczesnymi, designerskimi dodatkami. W takich aranżacjach znajdzie się miejsce na egzotyczne dekoracje, delikatne materiały, filmowe postery i folklorystyczne desenie.

Dywan do salonu boho daje szerokie pole do uwolnienia kreatywności. Może mieć rozmaite formy - od designu nawiązującego do motywów marokańskich i ludowych, po te bardziej współczesne, związane ze stylem skandynawskim (tzw. scandi boho). Może być to modny dywan boho okrągły, który optycznie powiększy pomieszczenie jak i dywan boho z frędzlami z bawełny bądź z trwałych włókien syntetycznych jak polipropylen czy poliester.

Większość dywanów boho rozpoznasz m.in. po takich elementach, jak:

  • geometryczne desenie nawiązujące do egzotyki i wzorów etnicznych: zygzaki, pasy, romby, desenie przypominające indiańskie materiały;
  • wyraziste sploty i delikatnie kontrastujące proste desenie, które przyciągają wzrok;
  • orientalne lub pastelowe barwy, a także stonowana kolorystyka w przypadku scandic boho: przełamana biel i beże, odcienie brązu, szarości, czarne akcenty, subtelne odcienie czerwieni, zieleni i żółtego.

Boho dywan pozwala wprowadzić harmonię do wnętrza oraz nadaje artystycznego i swobodnego charakteru.

Dywan boho: tam, gdzie etno spotyka nowoczesność

Dywany do salonu boho często uzupełniają dodatkowe elementy urozmaicające całość, np. sznurki lub frędzle. W naszej ofercie dostępne są zarówno dywany z frędzlami, dywany krótkowłose, (łatwe w czyszczeniu), jak i z wysokim runem (wyjątkowo miękkie i przyjemne dla stóp) dywany shaggy.

Dywan boho pasuje do egzotycznych pamiątek z wycieczek, ręcznie zdobionych figurek czy wazonów, a także naturalnych materiałów i roślinności. W takich aranżacjach liczy się różnorodność oraz wielobarwne tekstylia, wśród których szczególną uwagę zwracają właśnie wytwornie wykończone dywany w stylu boho. Dzięki nim łatwiej uzyskasz efekt wnętrza z duszą. To dywany dla artystów, estetów i indywidualistów, którzy chcą zwracać na siebie uwagę i wyróżniać swoją osobowość poprzez estetykę pomieszczenia.

Sprawdź rekomendowane kategorie