Darmowy zwrot w ciągu 100 dni
Wysyłka w 24h
Bezpłatna przesyłka od 299 zł
Tryb offline

Dywany do kuchni

  Dywany do kuchni - co trzeba o nich wiedzieć?

  Dywany kuchenne stanowią bardzo ważny element dekoracyjny. Prawdą jest, że kuchnia stanowi serce domu, narażone niestety na wszelkie zabrudzenia, natężenie ruchu oraz wilgoć. Zdecydowanie warto postawić na ten element wyposażenia, a powodów ku temu jest naprawdę sporo.

  Przede wszystkim, kupując dywan warto wiedzieć, że dobry dywan do kuchni:

  • izoluje od chłodu bijącego pod podłogi,
  • jest płasko tkany dzięki czemu jest odporny na zabrudzenia,
  • tworzy przyjemny, przytulny klimat w pomieszczeniu,
  • zabezpiecza płytki bądź panele przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. uderzeniem garnkiem,
  • może stanowić przejście między dwiema strefami, np. salonem a aneksem kuchennym,
  • chroni posadzkę przed porysowaniem i ścieraniem.

  Dywany do kuchni pozwalają wprowadzić nieco ciepła do estetyki tego pomieszczenia, które często prezentuje się dość surowo. Oczywiście, aby taki dodatek spełniał swoje funkcje w 100%, powinien być wykonany z odpowiednich materiałów. Decydując się na dywan kuchenny, nigdy nie powinniśmy kupować "zbieraczy kurzu”. Tutaj warto zdecydować się na dywany tkane na płasko, produkowane z poliestru, o długości włosia która uniemożliwia wnikanie okruchów oraz kurzu w głąb dywanu, a przy okazji ocieplą one aranżację kuchenną i wprowadzą nutę nowoczesności.

  Co wyróżnia praktyczne dywany kuchenne i dlaczego warto się na nie zdecydować?

  Kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna i praktyczna dla domowników. Przy wyborze nie warto kierować się jedynie względami wizualnymi oraz obecnymi trendami ale przede wszystkim jakością wykonania oraz rodzajem tworzywa, z którego został zrobiony. Nie każdy dywan do kuchni będzie tym właściwym. Warto, aby był to model tkany na płasko, z bardzo krótkim włosiem, będzie to sprzyjało utrzymaniu go w czystości i nie będą wnikać w niego wszelkie zabrudzenia oraz roztocza.

  W tym przypadku strzałem w dziesiątkę będą sznurkowe modele. Mają one gęste, zbite runo, które decyduje o ich praktyczności i wygodzie użytkowania. Łatwo usuniesz z nich plamy czy okruchy. Wykazują odporność na wilgoć i zmiany temperatur, a same zabrudzenia są na nich o wiele mniej widoczne. Są odporne na uszkodzenia, mocno przylegają do podłogi dzięki czemu amortyzują podłogę przed zniszczeniem. Odpowiedni dywan nada kuchni przytulną i domową atmosferę, wprost stworzoną do spożywania posiłków w rodzinnym gronie.

  Ważne informacje przed zakupem dywanu do kuchni

  Warto przed zakupem upewnić się, że kuchenny dywan wykonany jest z włókna syntetycznego. Praktyczne dywany do kuchni powinny być wytrzymałe, odporne na zaplamienia i deptanie. Ważne jest aby miały antypoślizgowy spód – unikniemy dzięki temu niekontrolowanego przesuwania się dywanu po podłodze, a to z kolei zabezpieczy nas przed upadkiem.

  Wybierając dywan do kuchni warto wziąć także pod uwagę rozmiar dywanu. Nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, że dywan się podwija pod szafkami kuchennymi, dlatego polecamy dywany prostokątne które można wyłożyć na centralnej części kuchni.

  Sprawdź rekomendowane kategorie