Darmowy zwrot w ciągu 100 dni
Wysyłka w 24h
Bezpłatna przesyłka od 299 zł
Tryb offline

Dywany polipropylenowe

Filtry

Popularne rozmiary

Dywany z polipropylenu - trwałe i solidne zamienniki dywanów naturalnych

Poznaj produkty do zadań specjalnych, czyli wyjątkowo trwałe dywany polipropylenowe (PP), które w niczym nie ustępują dywanom wełnianym czy dywanom naturalnym. Powiemy więcej: pod wieloma względami nawet je przewyższają! Jest to chyba jedna z największych kategorii w naszym sklepie internetowym, bogata pod względem faktur, kolorów i rozmiarów.

Dywan wykonany z polipropylenu zaprzecza zasadzie “naturalny znaczy lepszy”. Wykonany z odpornego tworzywa syntetycznego, nie traci swoich walorów również przy bardzo intensywnym użytkowaniu. Dzięki innowacyjnym metodom produkcji i uszlachetniania włókna, nowoczesne dywany z polipropylenu są miłe w dotyku i wyglądają równie dobrze, jak tradycyjne modele z przędzy naturalnej. Do złudzenia przypominają naturalne dywany z wełny. Ich twarde i sprężyste runo zachowuje żywe kolory na wiele lat. Nie tracą ich nawet pod wpływem promieni UV czy regularnego prania.

Dywany polipropylenowe - wygodne i bezpieczne dla alergików

Oto kilka dowodów na to, że dywan polipropylenowy nie ma sobie równych, jeśli chodzi o funkcjonalność:

  • wykazuje właściwości antyelektrostatyczne, czyli nie przyciąga kurzu;
  • nie emituje nieprzyjaznych, szkodliwych związków chemicznych;
  • nie zatrzymuje w sobie wody, złogów kurzu, jest odporny na plamy i chemikalia;
  • nie sprzyja rozwojowi roztoczy i drobnoustrojów, dlatego stanowi must-have dla alergików;
  • jest łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji i nie ulega odkształceniom;
  • przędza polipropylenowa jest sprężysta, a po poddaniu jej obróbce termicznej cecha ta zostaje dodatkowo wzmocniona - dzięki temu modele polipropylenowe są odporne na zagniecenia i odkształcenia;
  • duża odporność na ścieranie;
  • znakomicie przewodzi ciepło, nadaje się do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym,
  • syntetyczne włókna nie pochłaniają wody dzięki szybko wysychają, a to sprawia, że dywany można prać samodzielnie w domu.

Dywany polipropylenowe wyróżnia przede wszystkim wysoka trwałość i użytkowa wszechstronność. W odróżnieniu od włókien naturalnych tym wykonanym z włókien syntetycznych nie grożą zniszczenie przez pleśń, insekty, mikroorganizmy, promieniowanie UV, czy wieloletnie pranie.

Dywan z polipropylenu to również gwarancja zadowolenia ze względu na szeroki wybór kolorów i deseni. W naszym sklepie znajdziesz wiele stylowych propozycji w najmodniejszych wersjach, odcieniach i wzorach.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się syntetyczne dywany wykonane z polipropylenu ?

Dywany polipropylenowe sprawdzą się w pomieszczeniach zwłaszcza mocno eksploatowanych przez domowników i ich gości. Z powodzeniem można je zastosować także na zewnątrz - przeznaczone na taras lub balkon modele z polipropylenu są wyjątkowo odporne na działanie nieprzyjaznych warunków atmosferycznych, wilgoci, pleśni a także bakterii. Dobrze sprawdzą się też w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka ze względu na swoje wyjątkowe użytkowe cechy. Są to miejsca szczególnie narażone na wszelkie trudne zabrudzenia oraz wilgoć dlatego dywan umiejscowiony w takich pomieszczeniach musi odznaczać się wieloma zaletami. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie w tych pomieszczeniach, pozbawionych runa dywanów tkanych na płasko, które będą odporne na wszelakie zabrudzenia i brud i będą przyjazne w pielęgnacji.

Dywany z polipropylenu możemy także umiejscowić w miejscach narażonych na częste zabrudzenia jak np. pomieszczenia wejściowe takie jak korytarz czy przedpokój. Powstałe na nich plamy można najczęściej usunąć przy pomocy delikatnych, uniwersalnych detergentów.