Dywany do sypialni

Produkty 1-36 z 220

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-36 z 220

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Dywany do sypialni

Sypialnia ma być oazą spokoju, miejscem relaksu, prywatności i wypoczynku. Dlatego zazwyczaj królują w niej tkaniny, które dodają przytulności i oddziałują na nasze zmysły. Dywany do sypialni są mniejsze i większe, mogą mieć rozmaite kolory, materiały i faktury. Dopełniają przestrzeń tego wyjątkowego pomieszczenia, są jak “wisienka na torcie”, która wieńczy całość.

Jednocześnie dywan w sypialni to element wyposażenia, którego wybór jest bardzo indywidualną kwestią.

  • Niektórzy preferują jasne, niezwykle miękkie dywany shaggy, które przyjemnie otulają stopy podczas chodzenia boso.
  • Jeszcze inni wolą krótkie włosie np. ze sztucznego jedwabiu, które wyróżnia doskonała gładkość.

Dywany do sypialni mogą mieć więc krótkie lub długie runo. Jednak różnią się także pod względem kolorystyki, która może być bardzo zróżnicowana: od modeli prostych, jednolitych, aż po intensywne wzory orientalne, geometryczne czy abstrakcyjne.

Dywany do sypialni. Jak wybrać właściwy model?

Dywan w sypialni powinien być dopasowany do wielkości oraz wystroju pomieszczenia. Można usytuować go symetrycznie względem łóżka albo pokryć nim większość podłogi. Jeśli chodzi o kształt, najczęściej decydujemy się na prostokąt, który stanowi prawdziwą klasykę, jeśli chodzi o dywany do sypialni.

  • Według ogólnej zasady, w małym pokoju najlepiej sprawdzi się jasny, optycznie powiększający wnętrze model, ułożony pod łóżkiem do połowy i sięgający poza zanóżek.
  • Z kolei przy dużym metrażu można zdecydować się na dywan do sypialni, na którym stanie całe łóżko. Dobrze, aby jego krawędzie znajdowały się minimum 1,5 cm od ścian.

W każdym przypadku warto brać pod uwagę, czy po wstaniu z łóżka będziemy mogli postawić stopy na powierzchni dywanu. Za to przy doborze kolorystyki, najlepiej kierować się barwą zasłon, mebli czy dekoracji.