Darmowy zwrot w ciągu 100 dni
Wysyłka w 24h
Bezpłatna przesyłka od 299 zł
Tryb offline

Chodniki orientalne

Chodniki orientalne - nowoczesne i egzotyczne wzornictwo

Egzotyczny akcent w Twoim mieszkaniu, czyli niezwykłe chodniki orientalne od Carpeto:

  • dostępne w wersji vintage, nawiązującej do wielobarwnych, pełnych przepychu rozwiązań z dawnych lat,
  • a także w wariancie nowoczesnym - stonowanym, ciemnym lub jasnym.

Modele dostępne w naszej ofercie znaleźć można w wielu opcjach kolorystycznych. Wyróżniają się one przede wszystkim dużą liczbą doskonałych klasycznych zdobień, a także starannością i wysoką jakością wykonania. Wpatrując się w orientalny chodnik, szybko wychwycisz takie wzory jak szachownica, kwiaty, gwiazdy, motywy roślinne, geometryczne lub zwierzęce.

Poszczególne chodniki orientalne w sklepie Carpeto pochodzą z Turcji. Mają różne grubości (od cienkich do puszystych), spełniają wymagane standardy jakościowe, są tkane maszynowo i pozbawione mankamentów czy błędów produkcyjnych.

Do jakich wnętrz pasują tradycyjne chodniki w stylu orientalnym?

Chodniki orientalne sprawdzają się zwłaszcza w wąskich przestrzeniach, np. w korytarzu, holu czy przedpokoju jako element nie tylko dekoracyjny ale zwłaszcza użytkowy. Nic nie stoi na przeszkodzie aby dopasować je także do salonu, długiej jadalni czy sypialni. Tak naprawdę istnieje wiele możliwości aranżacyjnych i nie musimy ograniczać się tylko do przedpokoju czy holu jak zostało to umownie przyjęte. Dzięki temu, że są miłe w dotyku zapewniają odpowiedni komfort użytkowania, izolację akustyczną i termiczną podłoża, hamując rozprzestrzenianie się kurzu czy brudu.

Orientalny chodnik ma w sobie ogromną, ponadczasową elegancję, która przeplata się z nieodpartym wrażeniem ciepła domowego ogniska.

Zalety chodników orientalnych to przede wszystkim:

  • egzotyczny design, który dodaje wnętrzu charakteru i nuty elegancji,
  • można ich używać w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym,
  • rozmaite kolory - od projektów wielobarwnych, intensywnych, po subtelne, jasne i dwukolorowe odcienie,
  • piękne wzornictwo pasujące do stylu naturalnego, nowoczesnego i minimalistycznego, np. białych ścian i mebli z drewna,
  • design idealny do stylu etnicznego, nawiązującego np. do kultury afrykańskiej czy azjatyckiej.

Chodniki orientalne wpisują się także w styl retro, czyli aranżacje z wykorzystaniem mebli nawiązujących do estetyki lat 50., 60., 70. Oczywiście są też wysoce praktyczne. Będą łatwe w utrzymaniu w czystości dzięki obecności niskiego runa, a przy tym trwałe i odporne na powstawanie trwałych zabrudzeń - zwłaszcza w przypadku modeli wykonanych z polipropylenu.

Sprawdź powiązane chodniki